Konfederacija slobodnih sindikata
Broj: 672/5
Datum: 12.06.2003. godine
B E O G R A D

PREDUZEĆE "TELEKOM SRBIJA" a.d.
Direkcija za personal i organizaciju
11000 Beograd

Predmet: Nepoštovanje Kolektivnog ugovora Preduzeća

Dopisom broj: 38090/1 od 03.06.2003. godine, o Dopuni Uputstva za primenu pojedinih odredbi Kolektivnog ugovora Preduzeća, broj: 22705 od 01.04.2003. godine, obavestili ste o naknadi troškova ishrane na službenom putu koji pripadaju zaposlenom: sve direktore Teritorijalnih direkcija za personal i organizaciju, sve direktore Sektora u direkcijama za personal i organizaciju i specijalnog savetnika direktora Direkcije za personal i organizaciju. Iz dopisa se vidi da su svi napred navedeni bili prisutni na sastanku, koji je održan 16.05.2003. godine u Beogradu, i da je jedna od tema na sastanku bila naknada za troškova ishrane na službenom putu koji pripadaju zaposlenom. Iz dopisa se vidi da je na sastanku dogovoreno da zaposleni ima pravo na naknadu za troškove ishrane, pod sledećim uslovima:
        - ukoliko je službeni put trajao šest i više časova, odredište udaljeno preko 60km od mesta rada i ako koristi sredstva javnog prevoza na službenom putu;
        - ukoliko je službeni put trajao osam i više časova, odredište udaljeno više od 60km od mesta rada i ako na službenom putu koristi službeno vozilo Preduzeća.

Sindikat Telekoma "Srbija" skreće pažnju da navedena Dopuna Uputstva predstavlja izmenu člana 80 stav 1. Kolektivnog ugovora Preduzeća "Telekom Srbija" a.d. i da je ista izvršena u suprotnosti sa odredbom člana 95. stav 1.

Ističemo da želimo zajedničkom akcijom sa Preduzećem, u skladu sa članom 95. stav 1. Kolektivnog ugovora, da dođemo do zajedničkog stava o izmeni člana 80. stav1, ukoliko ocenimo da je to u interesu Preduzeća i zaposlenih.

U skladu sa napred navedenim, tražimo da ovu Dopunu Uputstva, a koja se odnosi na član 80. stav 1. Kolektivnog ugovora, ne primenjujete.

Predsednik
Sindikata Telekoma "Srbija"