SINDIKAT TELEKOMA ''SRBIJA''

SINDIKAT ''TELEKOM''

U Beogradu, 30.06.2003. godine

Predlog dnevnog reda
za sastanak reprezentativnih sindikata i poslovodstva Preduzeca Telekom Srbija a.d.

1. Dogovor o potpunom poštovanju vec potpisanih dokumenata (Kolektivni ugovor, Protokol iz marta 2003) :
        - Zajednicka komisija Preduzeca i repr. Sindikata da ima naziv "komisija za pracenje primene i tumacenje KU"
        - Ne isplacuje se : smenski rad, pasivno dežurstvo, prekovremeni rad
        - Umanjuje se masa za osnovne zarade da bi se isplatili dodaci na zaradu
        - Tražimo da se odmah stopira Dopuna Uputstva za primenu pojedinih odredbi KU (dokument Direkcije za Personal i organizaciju br. 38090/1 od 03. juna 2003. godine) kojim se
jednostrano menja Kolektivni ugovor.
        - Dok se KU ne ispoštuje u potpunosti smatramo da dalji rad pomenute komisije nema smisla

- Isplata junskog povecanja zarada za 3% da bude linearna

2. Poslovodstvo Telekoma da da predlog za dinamiku i iznose povecanja mase za zarade u drugom polugodištu 2003. godine na osnovu :
        - Inflacije za prvih 6 meseci ove godine
        - Projektovane inflacije za preostali deo godine
        - Mogucnosti Kompanije, uzimajuci u obzir njene poslovne rezultate
        - Potrebe za izmenom Kolektivnog ugovora u domenu osnovne zarade (povecanje broja nivoa, usklađivanje odnosa između nivoa i povecanje razlike između najniže i najviše zarade u cilju stimulisanja rada i podizanje efikasnosti)

3. Usaglašavanje stavova u vezi promene vlasnicke strukture Preduzeca i nastajucih posledica:
        - Preuzimanje dela zaposlenih iz Telekoma od strane JP PTT
        - Formiranje novog UO Telekoma uz ucešce predstavnika reprezentativnih sindikata
        - Dostavljanje reprezentativnim sindikatima zvanicne verzije nove organizacije Preduzeca
        - Buduca privatizacija Telekoma nece se realizovati bez socijalnog programa, koji ce zajednicki doneti Preduzece i reprezentativni sindikati.
        - Zaštita interesa zaposlenih u smislu dobijanja besplatnih deonica u procesu restruktuiranja i dalje privatizacije Preduzeca

PREDSEDNIK SINDIKATA TELEKOMA "SRBIJA"
Zoran Mrvaljević

PREDSEDNIK SINDIKATA "TELEKOM"