KONFEDERACIJA

Datum: 05.09.2003. godine

Predednicima SO

Poštovane kolege,

U skladu sa zaključcima poslednjeg zasedanja Izvršnog odbora, molim vas da preduzmete neophodne korake u cilju obaveštavanja radnika o mogućem nepovoljnom toku pregovora sa poslovodstvom oko povećanja zarada za drugo polugodište.
        Po mojim saznanjima, ne očekuju se mnogo povoljni rezultati pregovora, pa savetujem da se, kako vi, tako i radnici pripreme za borbu za ispunjenje zahteva koje smo postavili poslovodstvu.
        Preporučujem svim predsednicima SO da održe zborove na kojima će objasniti zaposlenima da smo tražili povećanje mase za osnovne zarade od 8.33 odsto za drugo polugodište i na tako uvećanu zaradu plus 4.5 odsto za septembar i 4 odsto za decembar, dok nas je poslovodstvo obavestila da je Vlada Srbije prihvatila 3+3 odsto i da je to uneto u biznis-plan Preduzeća koji je Vlada odobrila.
        Ukupno povećanje zarada za ovu godinu ne prati čak ni visinu inflacije, pa o realnom povećanju zarada nema ni govora.
        Probijeni su svi rokovi za pregovore.
        Poslovodstvo je reklo svoje. sačekaćemo odgovor i Vlade Srbije, koja direktno odlučuje o masi zarada u "Telekomu Srbija" a.d. a potom će izvršni odbor doneti odgovarajuće odluke.
        Stoga vas molim da na terenu intenzivirate rad, razgovarate sa zaposlenima, detaljno objasnite situaciju i pripremite ljude za odluke koje ćemo uskoro doneti.
        Srdačan pozdrav,

Predsednk IO