JP PTT saobracaja "Srbije"
Predsedniku UO g. Borisu Tadicu
Generalnom direktoru g. Srdanu Blagojevicu

Preduzece za telekomunikacije
''Telekom Srbija''a.d.
Predsedniku UO g. Dragoru Hiberu
Generalnom direktoru g. Drasku Petrovicu

Postovani,

Obavestavamo Vas da su reprezentativni sindikati ''Telekoma Srbija'' i JP PTT saobracaja ''Srbija'' usaglasili stavove u vezi sa izvestajem Radne grupe broj 13365/4 od 17.07.2003. godine i odzanog sastanka sa predstavncima poslovodstva 20.08.2003. godine, a povodom izdvajanja poslova odrzavanja higijene, redovnog odrzavanja objekata i obezbedenja objekata, iz preduzeca.
        Sindikati ne prihvataju predlog poslovodstva Preduzeca za telekomunikacije ''Telekom Srbija''a.d. i JP PTT saobracaja ''Srbija'' da se raspise javni tender za ustupanje navedenih poslova drugom poslodavcu sa sada zaposlenim radnicima na tim poslovima bez adekvatne analize pomenutog postupka i saradnje sa reprezentativnim sindikatima u pronalazenju najoptimalnijeg resenja.
        Takođe, smatramo da je pre usvajanja izvestaja Radne grupe poslovodstva za restrukturiranje preduzeca neophodno da se primerak ugovora i ostalih pratecih dokumenata, koji su neophodni za ralizaciju posla, blagovremeno dostavi sindikatima na razmatranje.
        Zahtevamo postovanje odredbi clanova 114. i 115. Zakona o radu, a od poslovodstva ''Telekoma Srbija''a.d. i primenu clana 86. Kolektivnog ugovora.
        Ukoliko se ne bude uvazio nas zahtev za postovanjem pomenutih odredbi clanova Zakona i Kolektivnog ugovora, reprezentativni sindikati oba preduzeca ce svim zakonskim sindikalnim sredstvima stati u zastitu interesa zaposlenih i preduzeca.

U Beogradu,
04.09.2003. godine