Zbor - Zrenjanin

U petak, 05.09.2003. godine u organizaciji Sindikata preduzeća "Telekom Srbija" a.d. i JP PTT Saobraćaja "Srbija" održan je zajednički zbor radnika "Telekoma" i PTT-a u Zrenjaninu. Osnovna tema zbora bila je:Restruktuiranje oba preduzeća po scenariju Vlade Srbije - otpuštanjem!

U pozivu na zbor piše:

"Po direktivi iz Vlade Srbije, preko 2000 naših koleginica i kolega treba da bude 'prevedeno' u privatne firme, bez ikakvog ekonomskog opravdanja i pod sumnjivim uslovima. Danas spremaćice, sutra portiri, a prekosutra možda baš TI!
Rukovodstva svih sindikata u "Telekomu" i PTT-u su jedinstveni u stavu da se to ne sme dozvoliti!"

Sindikalne rukovodioce oba preduzeća neprijatno je iznenadio slab odziv radnika, kao da će se sve to dešavati negde drugde i nekom drugom a ne njima - ovde i uskoro.