KONFEDERACIJA

Lidija Mihailović, Sindikat "Nezavisnost" - PTT
Rajko Kovačević
, Sindikat PTT Srbije
Bratislav Lazić, Sindikat "Telekom"

P O Z I V

Sastanak članova Radne grupe reprezentativnih sindikata Pošte i Telekoma za analizu i izradu predloga za izdvajanje poslova održavanja higijene, redovnog održavanja objekata i obezbeđenja objekata iz preduzeća biće održan u petak, 12.9.2003. godine, u 12 sati.

Tema: Definisanje stava sindikata povodom dopisa generalnog direktora "Telekom Srbija" a.d. broj 01/21-62575 od 09.09.2003. godine.

Sastanak će se održati u prostorijama Sindikata Telekoma "Srbija", u Beogradu - Kosovska 10, treći sprat.

Potpredsednik i član Radne grupe
Sindikata Telekoma "Srbija"
Dragan Kovačević, s.r.

PREDUZEĆE ZA TELEKOMUNIKACIJE
"TELEKOM SRBIJA" a.d.
BROJ: 01/21-62575
BEOGRAD, 09.09.2003. GODINE

SINDIKAT "TELEKOM"
SINDIKAT TELEKOMA "SRBIJA"
SINDIKAT "TELEKOM SRBIJA" a.d. "NEZAVISNOST"

U vezi Vašeg obaveštenjapo pitanju izdvajanja poslova održavanja higijene iz delokruga rada Preduzeća, razmotrio sam Vaše razloge:
    - da analiza koja je urađena kao osnova za ovu odluku, nije adekvatna
    - nedovoljna saradnja sa reprezentativnim sindikatima.

Na osnovu navedenog, potrebno je da dostavite svoj predlog mogućih rešenja ove i sličnih oblasti rada, koje za cilj imaju - podizanje efikasnosti i rentabilnosti poslovanja Preduzeća, kao i ostvarivanje kvalitativnih pretpostavki za izlazak na međunarodno tržište telekomunikacionih kompanija.

Stručna komisija koja radi na ovom pitanju, uzeće u razmatranje vaše predloge, uključiće u rad vaše predstavnike, tj. uvažavajući vaše razloge donošenje odluke po ovom pitanju odložiću do 20.10.2003. godine u kom periodu će se izvršite dodatne analize i konsultacije.

Vaš predlog mogućeg rešenja dostavićete stručnoj komisiji preko svojih predstavnika do 25.09.203. godine.

S poštovanjem,

GENERALNI DIREKTOR
PREDUZEĆA ZA TELEKOMUNIKACIJE
"TELEKOM SRBIJA" A.D.