KONFEDERACIJA

tel. 011/3341-589, faks: 3223-413
e-mail: zivanma@zahoo.com

Datum: 25.09.2003. godine

Na osnovu člana 3. Zakona o štrajku (sl. list SRJ br 29/96) i vojih statuta,nadležni organi reprezentativnih sindikata u Preduzeću za telekomunikacije "Telekom Srbija" a.d., na zajedničkoj sednici Izvršnog odobora Sindikata Telekoma "Srbija" i Glavnog odbora Sindikata "Telekom" (prošireni sastav) dana 25.09.2003. godine, doneli su

O D L U K U
O STUPANJU U ŠTRAJK

I Štrajk u Preduzeću za telekomunikacije "Telekom Srbija" a.d., reprezentativni sindikat organizuju radi ispunjenja sledećih:

Z a h t e v a

1. Potpisivanje Protokola o uvećanju mase za osnovne zarade za drugu polovinu 2003. godine, sa ranije traženim procentima povećanja zarada do kraja godine i to:
   - septembar 8,33%
   - novembar 4,5%
   - decembar 4,0%
        2. Potpuno poštovanje Kolektivnog ugovora Preduzeća i omogućavanje sindikatima nesmetan pristup bitnim podacima neophodnim za njihov efikasan rad.
        3. Normalizaciju upravljanja Preduzećem, usvajanje svih neophodnih akata kao posledice realizovane vlasničke strukture.
        4. Učešće i saglasnost sindikata u restruktuiranju i eventualnoj privatizaciji, ako i garancije Vlade Republike Srbije da će besplatne akcije dobiti svi koji na to imaju pravo

II Štrajk počinje dana: 09.10.2003. godine, u 7 časova i trajaće do ispunjenja zahteva.

III Štrajk će se sprovoditi u radnim prostorijama Preduzeća za telekomunikacije "Telekom Srbija" a.d.

Članovi Zajedničkog štrajkačkog odobora su:
    1. Zoran Mrvaljević, Sindikat Telekoma "Srbija" - predsednik
    2. Branislav Savić, Sindikat Telekoma "Srbija"
    3. Dragan Kovačević, Sindikat Telekoma "Srbija"
    4. Aca Stojanović, Sindikat Telekoma "Srbija"
    5. Ljubomir Kovačev, Sindikat Telekoma "Srbija"
    6. Živan Mandić, Sindikat "Telekom" - kopredsednik
    7. Titomir Maksimović, Sindikat "Telekom"
    8. Zoran Lukić, Sindikat "Telekom"
    9. Bratislav Lazić, Sindikat "Telekom"
    10. Borislav Šakić, Sindikat "Telekom"
    11. Nikola Dimić, Sindikat "Telekom Srbija" a.d. "Nezavisnost"