UPOZORENJE... PROTEST...ŠTRAJK

Poštovane kolege,

Našem strpljenju je kraj! Bili smo strpljivi. Dovoljno!
        Dok su naše plate realno bivale sve manje, troškovi života su rasli iz meseca u mesec!
        Nema više vremena ni opravdanja!
        Zar nije sramota da naši najbrojniji radnici:monteri, mehaničari, telefonistkinje... imaju platu od 12.500 dinara?!
        Zar nije bruka da mladi inženjeri, koji treba da nam obezbede sigurnu budućnost imaju 19.000 dinara?!
        Zar skrštenih ruku da stojimo i čekamo spiskove za "odstrel"!
        Sindikati su se ujedinili u interesu svih zaposlenih!
        Zajedno smo tražili 8.33 odsto za septembar, 4.5 odsto za oktobar i 4 odsto za decembar!
        Vlada je odobrila 3+3 odsto i, kaže nam poslovodstvo, ne da više!
        To ne pokriva ni planiranu inflaciju za ovu godinu!
        Kako ćemo da preživimo zimu? Kako da platimo struju, Infostan...
        Od čega ćemo da pokrijemo "minuse" na tekućim tračunima? I kamatu na njih!
        Vlada ne da "Telekomu" da poveća plate! Našim novcem puni budžet!
        A iz budžeta finansira plate zaposlenih u komunalnim sistemima!
        Pa plata vozača, početnika u GSP-u je 16.000 dinara! A da ne pominjemo enormnu potrošnju i luksuz državne administracije! Odakle im pare? Iz privrede, koja ne radi!

Poštovane kolege,

Sindikat činite vi! Svako od vas treba da da svoj doprinos borbi za svoju i budućnost kompanije! Od svakog od vas zavisi uspeh protesta!
        Ukoliko budemo dovoljno ozbiljni i odgovorni, u ČETVRTAK, 02.10. OD 12 DO 13 ČASOVA, verujemo da će i poslovodstvo i Vlada Srbijeshvatiti ozbiljno naš štrajk upozorenja i prihvatiti naše zahteve!
        Ukoliko se to ne desi - pozivamo cas da 07.10.2003. godine, tačno u PODNE, što masovnije iskažemo svoju odlučnost da istrajemo!
        Ukoliko poslovodtvo i Vlada Srbije i tada ostanu tvrdokorni U ČETVRTAK, 09.10.2003. GODINE U 07 ČASOVA - BIĆEMO PRISILJNENI DA STUPIMO U ŠTRAJK! Do ispunjenja naših zahteva! Sa ovim platama ne smemo da čekamo zimu!

Odbor za informisanje