KONFEDERACIJA

tel. 011/3341-589, faks: 3223-413
e-mail: zivanma@zahoo.com

Datum: 01.10.2003. godine

Na sednici Zajedničkog odbora reprezentativnih sindikata uključujući i predstavnike Sindikata "Nezavisnost", održanoj 01.10.2003. godine, doneta je sledeća

O D L U K A
O načinu sprovođenja ŠTRAJKA UPOZORENJA

četvrtak, 02.10.2003. g. od 12 do 13 časova

Potrebno je da svi članovi sindikata napuste svoja radna mesta i da se okupe na mestu koje dogovorom odrede sindikalne organizacije.
        Službe koje rade direktno sa pretplatnicima (96, 977, 988,789, šalteri za reklamacije, službe za pretplatničke odnose, direkcija za mobilnu telefoniju) takođe neće raditi. Preporučujemo okupljanje u zajedničkim prostorijama. Sindikalni predstavnici će na tim skupovima objasniti ciljeve štrajka.
        Odbori sindikalnih organizacija kontrolisaće prisutnost na radnim mestima i sačiniti spisak članova koji ne poštuju ovu odluku, a njihova imena objaviti na zboru i oglasnim tablama. Na radnim mestima će ostati osoblje obezbeđenja koje će imati zadatak da obaveste korisnike da je u toku štrajk upozorenja.
        Zadužujemo sindikalne aktiviste po radnim celinama da prate i evidentiraju ponašanje predstavnika poslovodstva i članova kolektiva koji svesno onemugućavaju sprovođenje usvojenih odluka sindikata.

Pozivamo i zaposlene koji nisu članovi sindikata da se pridruže ovoj akciji, jer je uredno upravljanje i povećanje zarada u interesu svih zaposlenih u našem preduzeću.

Presednik Zajedničkog odbora
Zoran Mrvaljević