KONFEDERACIJA

OBAVEŠTENJE ZAPOSLENIM
U VEZI PRAVLJENJA SPISKOVA ZA VREME ŠTRAJKA

Predmet: Minimum procesa rada

Na osnovu člana 10 stav 3 Zakona o štrajku, osnivač Preduzeća "Telekom Srbija" a.d. bio je u obavezi da utvrdi minimum procesa radai da obavezno u obzir uzme mišljenje, primedbe i predloge sindikata.
        Umesto toga, generalni direktor Preduzeća "Telekom Srbija" a.d., donosi Odluku o sprovođenju minimuma procesa rada i određuje da minimum procesa rada iznosi 30% u svakom od organizacionih delova Preduzeća i tu odluku dostavlja reprezentativnim sindikatima, radi davanja saglasnosti.
        Zbog napred navedenog, smatramo da generalni direktor ne može da donese Odluku o primeni nepostojećeg akta, jer odredba od 30% minimuma procesa rada nije utvrđena u skladu sa članom 10 stav 3 Zakona o štrajku. Bez utvrđenog minimuma procesa rada nije moguće sačiniti spisak zaposlenih koji su obavezni da rade za vreme štrajka.

ZAJEDNIČKI ŠTRAJKAČKI ODBOR

Predsednik