12.10.2003.

MRVAVLJEVIĆ: TELEKOM U PONEDELJAK POČINJE SA ŠTRAJKOM

Izvor: Beta

Radnici Telekoma Srbija u ponedeljak će stupiti u najavljeni štrajk, potvrdio je predsednik Sindikata Telekoma Zoran Mrvavljević.
        Mrvavljević je agenciji Beta rekao da sa Vladom Srbije nije postignut potpun dogovor oko njihovih zahteva i da će se sutra u 11 časova sastati reprezentativni sindikati Telekoma Srbija, koji će se izjasniti o ponudi Vlade, od Хega će i zavisiti dalja sudbina štrajka. Zahtevi Telekoma bili su trenutno povećanje plata od 8,33
odsto i još dva do kraja godine od 4,4 i 4 odsto, dok je srpski ministar finansija Božidar Đelić odobrio samo povećanje od 8,33 odsto uz obećanje da će u februaru biti isplaćena još jedna i po plata koja će se deliti iz dobiti preduzeća, rekao je Mrvavljević. Sindikati "Telekoma" ranije su najavili da će poštovati zakon o minimumu rada ukoliko dođe do štrajka.