Konfederacija slobodnih sindikata

Beograd

SAOPŠTENJE ZA ČLANSTVO

Poštovane kolege,

Nedavna promena naziva Sindikata "Telekom" u Jedinstveni sindikat Telekoma Srbija, izazvo je zabunu, kako među njihovim, tako i među članovima Sindikata Telekoma "Srbija". Obaveštavamo naše članstvo da se, osim naziva drugog sindikata, ništa nije promenilo. Svaki sindikat zadržava svoje članstvo, pa vas molimo da ne potpisujete nikakve nove ili bilo kakve druge pristupnice.
        nedopustivo je da predesednici Sindikalnih organizacija Sindikata "Telekom" a od skoro Jedinstvenog sindikata Telekom Srbija, zloupotrebljavaju neobaveštenost članstva na terenu vrbuju ih da pristupe "jedinstvenom" sindikatu!

Oba reprezentativna sindikata su dobro sarađivala poslednjih nekoliko meseci u svim zajedničkim, nastupima, kako prema poslovodstvu, tako i kroz Konfederaciju. Poslednjim potezima narušava se ta saradnja.
        Saradnju ove vrste smatramo dobrom u interesu članstva. Za sada bismo da tako i ostane a ideje o jednom velikom sindikatu prepuštamo vremenu i okolnostima. U krajnjoj liniji -volji članstva.

Presednik Izvršnog odbora
Sindikata Telekoma "Srbija"