Konfederacija slobodnih sindikata

Beograd

SAOPSTENJE ZA ZAPOSLENE

Postovane koleginice i kolege,

Na zalost prinuđeni smo da reagujemo na vazno saopstenja predsednika Jedinstvenog sindikata Telekoma Srbija, od 12.11.2003. godine.

U pomenutom obavestenju se ne vide cinjenice da je jedan sindikat, i to Sindikat „Telekom“ promenio naziv vec se stici utisak da su se oba reprezentativna sindikata ujedinila u jedan jedinstveni.

Napominjemo da je Sindikat „Telekom“ Uverenjem Ministarstva za rad i zaposljavanje, samo promenio naziv i ujedinio se sa „Jedinstvenim“ Sindikatom Telekoma Srbija iz Nisa, koji ima oko 100 clanova.
        O navedenim cinjenicama obavesteni su svi sindikati u Telekomu, dopisom v.d. direktora Direkcije za personal i organizaciju Preduzeca, broj: 78993/3, od 04.11.2003. godine.

Odbor za informisanje