DRAŠKO PETROVIĆ PONOVO UPUTIO PISMO RESORNIM MINISTARSTVIMA ZA DEBLOKIRANJE NOVCA ZA ISPLATU TZV. KOSOVSKOG DODATKA

Po prijemu pisma zaposlenih sa Kosova i Metohije, generalni direktor je ponovo uputio pismo sa detaljnim objasnjenjima resornim ministrima da deblokiraju 4 miliona dinara, potrebnih za isplatu tzv. Kosovskog dodatka. U razgovoru predstavnika reprezentativnih sindikata sa v.d. direktorom Direkcije za personal i organizaciju gospođom Milicom Đurovic, 25.11. 2003. godine, receno je da Kompanija pokusava da, ukoliko ministarstva ne odgovore pozitivno na zahtev za deblokadu, se „napadne“ Uredba o ogranicavanju zarada, kako bi se omogucila isplata „duple“ plate zaposlenima na Kosovu i Metohiji. Sindikalci su predlozili jos nekoliko resenja za ovaj problem. Poslovodstvo ceka odgovor, a 2. decembar se blizi. Predsednici reprezentativnih sindikata ce i sami jos jednom izvrsiti dodatni pritisak na resorna ministarstva trazeci satanak sa ministrima i deblokadu sredstava, ili ukidanje Uredbe.