Pitanja za rukovodstvo sindikata i predsednike SO

Pitanja ce biti prosledjena onome kome su namenjena do 5-og u mesecu, a dobijene odgovore objavicemo posle 15-og u mesecu.

Dosad pristigla i obradjena pitanja:

1.: Jel Tika jos uvek tu?

2.: Kako to sad?

3.: Kada ce se poceti sa proverom falsifikovanih diploma,pošto se zna da ih u našoj firmi ima dosta???

4.: U vezi kriterijuma za korišćenje sredstava fonda za podsticanje dobrovoljnog odlaska iz Preduzeća potrebno je podsetiti radnike o sledećem:

5.: Kada ce sindikat ODGOVORITI na moj prigovor koji sam poslao 28.02.2003.Potpisivanjem novog kolektivnog ugovora Januara 2003 primio licni dohodak iz juna 2002 godine Dragan Radoicic CATC Kursumlija

6.: hoce li biti 13 plata

7.: Dokle je stiglo sa Pravilnik o resavanju stambenih potreba u Preduzecu za telekomunikacije „Telekom Srbija“ a.d..

8.: Kada će pravna služba sindikata odgovoriti na moj prigovor koji sam poslao 11.02.2003.godine. Jer potpisivanjem novog kolektivnog ugovora u Januaru 2003.god., primam lični dohodak iz juna 2002 godine. Prigovor sa kompletnom dokumentacijom lično je predao moj predsednik sindikata pok. Biljani Božidar-Jarčov. Živadin Spasić LATC Prokuplje.

9.: Kako bre sindikalci

10.: čija je greška objavljivanje stambenog pravilnika u službenom glasniku

11.: da li je generalni uopšte potpisao taj pravilnik?

12.: sta ce sindikat da uradi ako ne isplate zaradu iz dobiti na vreme

13.: Šta je odlazak u penziju po sili Zakona ?

14.: kakva vam pitanja odgovaraju?

15.: Predlazem da ne salju na rekreativne odmore i da se ne odobrava nikakva novcana pomoc za nabavku lekova kolegama KOJI SU PUSACI. Zar mi treba da ih lecimo a oni da se svesno truju!? Svi koji hoce da im se pomogne, treba prvo da pomognu sami sebi.

16.: koliki je otpusni rok pre odlaska u penziju

17.: šta je potrebno od dokumenata za odlazak u penziju

18.: Šta je sa sindikatom penzionera telekoma da li on uopšte postoji ako ga ima dajte i njemu malo prostora na sajtu .Hvala na odgovoru.

19.: Da li ce se deliti akcije preduzeca, ? Ako da, kada i kako ? Hvala unapred !

20.: Da li ce se deliti akcije preduzeca, ? Ako da, kada i kako ? Hvala unapred !

21.: Dali sindikat može od poslovodstva zahtevati da se računai koji se više ne koriste prodaju po neekoj razumnoj ceni radnicima ?

22.: Gde i kada se mogu videti odgovori na postavljena pitanja.Do sada to nisam imao prilike da vidim.Hvala.

23.: uslov za odlazak u penziju je 63 godine za muškarca a ne 60 !

24.: Moze li sindikat da nam obezbedi neku epizodnu ulogu u sledecem filmu Zdravka Sotre, kada smo vec doliki donatori kinematografije?

25.: U jednim dnevnim novinama sam pročitao da je , za premijeru domaćeg filma \"Pljačka trećeg rajha\" , u Beogradu ,Telekom otkupio celu salu.Pitanja: 1. Da li je to tačno? Ako jeste da li je i jedna karta ponuđena zaposlenima u Telekom-u

26.: U jednim dnevnim novinama sam pročitao da je , za premijeru domaćeg filma \"Pljačka trećeg rajha\" , u Beogradu ,Telekom otkupio celu salu.Pitanja: 1. Da li je to tačno? Ako jeste da li je i jedna karta ponuđena zaposlenima u Telekom-u

27.: dali će monteri i u narednom periodu voditi obimnu dokumentaciju,a na teren ići peške i biciklom u sr . mitrovici

28.: ZAŠTO UZIMATE PARE OD ŽENA I DECE SVAKE GODINE

29.: ZAŠTO UZIMATE PARE OD ŽENA I DECE SVAKE GODINE

30.: ulazimo polako u mart mesec,a o 13 plati na sajtu ni reci!SRAMOTA

31.: kolika je plata predsednika sindikata

32.: Sto se tice prvog pitanja Djekna jos nije umrla a kad ce ne znamo

33.: Sto se tice petog \"AHA\"

34.: Da li se mesečna karta kupuje na broj dana da bi se moglo odbiti godišnji odmor od 15 dana, a markica važi i subotom, nedeljom i praznikom pa shodno tumačenju i oni treba da se odbiju?

35.: Da li se mesečna karta kupuje na broj dana da bi se moglo odbiti godišnji odmor od 15 dana, a markica važi i subotom, nedeljom i praznikom pa shodno tumačenju i oni treba da se odbiju?

36.: Zasto sindikat cuti za ovu odluku za 8 mart i za putne troskove?

37.: Predlazem da Mrvaljevica postavimo za dozivotnog predsednika naseg sindikata, jer izgleda nema kvalitetnog kadra koji moze da zauzme njegovo mesto.

38.: Koliko novca prima Mrvaljevic od sindikata i sta ima u privatnom vlasnistvu i ono sto ima njegova zena, deca?

39.: Dali će biti štrajka 1 aprila ili je to samo aprilska šala,ima li šta novog u vezi 20.marta,koristite malo bolje sredstva informisanja,nije ovo Slobino vreme..

40.: kada će trinaesta plata

41.: Odgovori će biti posle 15.u mesecu gde možemo da ih nadjemo.

42.: A 13 plata i po,pozdrav?

43.: Mrvaljeviću-zašto vam smetaju žene?????

Poslato: 53, objavljeno: 43!