KÎÍÔÅÄÅÐÀÖÈ£À
ÑËÎÁÎÄÍÈÕ ÑÈÍÄÈÊÀÒÀ

ÑÈÍÄÈÊÀÒ ÒÅËÅÊÎÌÀ "ÑÐÁÈ£À"

www.sindikat-telekoma.co.yu

Na konkurs za dobrovoljni odlazak iz Preduzeca prijavilo se 673 zaposlenih. Najveci broj je iz TD Beograd 310.
        Nadlezne sluzbe u Preduzecu bi sve zahteve trebalo da obrade do kraja maja i u pismenoj formi obaveste sve ucesnike konkursa o rezultatu.

Predstavnik naseg sindikata u Komisiji za DNT g. Dragan Z. Kovacevic, objasnjava jos neke bitne detalje:
- U tački 8 Kriterijuma za dobrovoljno napuštanje Telekoma Srbija je predviđeno da rukovodilac organizacione celine dâ saglasnost da zaposleni, koji je konkurisao za DNT, napusti Preduzeće.

Od predsednika komisije za DNT Gorana Gnjidića smo saznali da sve saglasnosti treba da pristignu do 15. maja 2004. god.

Iza toga sledi izrada jedinstvene rang liste koja se dostavlja komisiji za DNT u kojoj su dva predstavnika Sindikata.

Komisija za DNT dostavlja generalnom direktoru predlog Odluke o raspodeli sredstava. Posle potpisivanja Odluke od strane genaralnog direktora - Direkcija za personal i organizaciju javno oglašava ovu Odluku i sačinjava pojedinačna rešenja o jednokratnoj isplati kao i pojedinačne sporazume o prestanku radnog odnosa.

Ñåêðåòàðè¼àò ÑÈÍÄÈÊÀÒÀ ÒÅËÅÊÎÌÀ "ÑÐÁÈ£À"

11000 Áåîãðàä, Ðàäèâî¼à Êîðàžà 4
òåëåôîí: 011/3445-852, 011/3445-860, ôàêñ:011/3446-011