KОНФЕДЕРАЦИЈА

Број:
Датум:
Б Е О Г Р А Д

На основу члана 25. Статута Синдиката Телекома „Србија“ Извршни одбор Синдиката Телекома „Србија“, на седници одржаној дана 14.06.2005. године, донео је:

И З Б О Р Н А    П Р А В И Л А

Члан 1.

Изборна правила се доносе ради спровођења редовних избора за 2005. годину, за органе Синдиката и Синдикалних организација (у даљем тексту СО), као и ради конституисања нових Синдикалних организација, њихових органа и представника.

Члан 2.

Избори се обављају најмање 60 дана пре истека мандата органа и носиоца функција и приликом замене чланова органа и носиоца функција у СО, осим у случају ако из објективних разлога Извршни одбор одлучи другачије.

Члан 3.

На основу члана 13 Статута Синдиката Телекома „Србија“ у СО се бира Одбор, Надзорни одбор, председник и заменик председника СО и чланови Скупштине.
        Право учешћа на изборима имају сви чланови Синдиката Телекома „Србија“.
        Члан Синдиката Телекома „Србија“ не може учествовати на изборима у више СО, тј. не може бити члан више СО.

Члан 4.

Одбор СО има најмање 5 чланова.
        Надзорни одбор СО има најмање 3 члана.

Члан 5.

За изборе у СО образује се Изборна комисија која не може имати мање од 3 члана. Чланови Изборне комисије су чланови Синдиката Телекома „Србија“ из СО.
        Члан Изборне комисије не може да буде кандидат на изборима.
        Изборну комисију СО именује председник Синдиката Телеома „Србија“ на предлог чланова Синдиката Телекома „Србија“ из СО.
        Изборна комисија СО за спровођење избора по потреби може да образује бирачке одборе који спроводе изборе у својој организационој целини.
        Бирачки одбори имају најмање 3 члана.

Члан 6.

Избори се врше тајним изјашњавањем на основу предлагања већег броја кандидата од броја који се бира.
        Предлагање кандидата врши чланство СО.

Члан 7.

Изабран је онај кандидат који добије више од половине укупног броја гласова чланова, односно делова СО, који су изашли на изборе.
        Избори се понављају за кандидате који нису добили потребну већину гласова.
        У други круг избора иду 2 кандидата са листе, који су у првом кругу добили највећи број гласова.
        У другом кругу избора изабрани су они кандидати који добију највећи број гласова.
Ако два кандидата добију једнак број гласова, изабран је онај кандидат чије је презиме прво по азбучном реду.

Члан 8.

После пребројавања гласова, Бирачки одбори сачињавају записнике о изборним резултатима које достављају заједно са изборним материјалом (бирачки списак и гласачки листићи) Изборној комисији СО.
        Изборна комисија СО на основу изборног материјала сачињава записник о изборним резултатима за СО.
        Изборна комисија СО проглашава резултате избора.
        Изборна комисија СО предаје изборни материјал изабраном председнику СО.

Члан 9.

Одбор СО на конститутивној седници:
- бира тајним гласањем из својих редова председника СО и заменика председника СО,
- на предлог председника СО именује секретара и благајника
        Одбор СО доноси одлуку о овлашћењу председника СО и најмање још једног члана за депоновање потписа и Суду и Служби за платни промет.
        Овлашћени члан не може бити благајник СО.

Члан 10.

Председник СО по функцији је члан Скупштине Синдиката Телекома „Србија“.
        Остали чланови Скупштине из СО су чланови Одбора СО у сразмери на сваких 100 чланова СО, по један члан Скупштине.
        Уколико Одбор СО има већи број чланова, на првој конститутивној седници Одбор СО тајним гласањем из својих редова бира чланове Скупштине.

Члан 11.

Председник СО доставља коначне резултате избора председнику Скупштине Синдиката Телекома „Србије“ најдаље до 12.09.2005. године.

Члан 12.

Избори морају бити завршени најдаље до 10.09.2005. године.

Члан 13.

Изборна правила ступају на снагу даном доношења.

Члан 14.

Изборна правила објавити у Телеком Вестима и на огласним таблама.

Београд, 14.06.2005. године.

Председник
Синдиката Телекома „Србија“
Зоран Мрваљевић