KÎÍÔÅÄÅÐÀÖÈ£À

ÑÈÍÄÈÊÀÒ ÒÅËÅÊÎÌÀ "ÑÐÁÈ£À"

www.sindikat-telekoma.co.yu
ÈÍÔÎÐÌÀÒÈÂÍÀ ÑËÓÆÁÀ

PREDSTAVLJEN NACRT ZAKONA O DOBIJANJU BESPLATNIH AKCIJA PRED MENADŽMENTIMA TELEKOMA I POŠTE

Krajem prošle nedelje, u dve odvojene prezentacije, generalni direktori Telekoma Draško Petrović i Pošte Dragan Kovačević sa saradnicima, uz psisustvo predstavnika sindikata, imali su priliku da čuju osnovne karakteristike Nacrta zakona o podeli besplatnih akcija zaposlenima i bivšim zaposlenima u Pošti i Telekomu, ali i mogućnostima za pravičnu podelu akcija zaposlenima u javnim službama, kao i mogućem načinu trajnog rešenja za kapitalizaciju penzijskog fonda, koje im je predočio Branko Pavlović, stručni konsultant Sindikata i autor Nacrta. Bilo je mnogo konkretnih pitanja, po neka dilema... Gospodin Pavlović je naglasio da ništa nije „cementirano“, da je ovo prvi u nizu neophodnih sastanaka, kako bi Predlog zakona, kada na jesen uđe u skupštinsku proceduru, bio što kvalitetniji. I gospoda Petrović i Kovačević su nagovestili da će sa saradnicima pomno da prouče Nacrt, i na novom sastanku, za 15-20 dana, iznesu sve eventualne primedbe, ili ukažu na neka, možda, kvalitetnija rešenja, što je g. Pavlović prihvatio čak sa zahvalnošću.

Prezentacija u Telekomu održana je 14. jula 2005. godine:

O zanimljivosti „materije“ govori činjenica da je prezentacija trajala umesto sat – dva sata

Gospodinu Petroviću, kako reče, su bliska rešenja koja predlaže g. Pavlović, ali bi valjalo da se osiguraju kvalitetni mehanizmi za realizaciju

Svi Telekomovi predsednici sindikata...

Prezentacija u JP PTT Saobraćaja „Srbija“ održana je dan kasnije,15. jula 2005. godine:

G. Kovačević, vrlo konstruktivnim i konkretnim pitanjima, iznenadio g. Branka Pavlovića

Predsednici reprezentativnih PTT sindikata sa generelnim direktorom na zajedničkom zadatku. Po mišljenju naših konsultanata to je prvi put u Srbiji: da su se ujedinili svi sindikati oko istog cilja i da imaju i podršku i saradnju sa poslovodstvom

Slika 3 (JPG 246): Na stotine strana pripremljenih dokumenata za kvalitetnu analizu imovine PTT-a

Ñåêðåòàðè¼àò ÑÈÍÄÈÊÀÒÀ ÒÅËÅÊÎÌÀ "ÑÐÁÈ£À"

11000 Áåîãðàä, Ðàäèâî¼à Êîðàžà 4
òåëåôîí: 011/3445-852, ôàêñ:011/3446-011