SINDIKAT TELEKOMA "SRBIJA"

пон, 03.07.:

У ФЕДЕРАЦИЈИ ЕВРОПСКИХ СИНДИКАТА НОВИ ЧЛАН - СИНДИКАТ ТЕЛЕКОМА „СРБИЈА“

На седници Извршног одбора одржаној 11. маја 2006. године донета је одлука о покретању иницијативе за прикључење нашег синдиката Европској федерацији запослених у јавном сектору (ЕUROFEDOP). Јуна 2006. године Синдикат Телекома „Србија“ и званично је постао део ове међународне синдикалне организације, а кроз ово чланство уједно и део Међународне конфедерације запослених у јавном сектору (INFEDOP), као и Светске конфедерације рада (WCL).
          Главни циљ ЕУРОФЕДОП-а је да заступа и штити интересе запослених у јавном сектору, као и да промовише сарадњу синдиката широм Европе кроз организовање конгреса, семинара, радионица, пројеката, саветовања запослених.
          EУРОФЕДОП делује кроз девет већа од којих је једно - Пошта и телекомуникације коме припада и наш синдикат.
О свим активностима и потенцијалним користима који ће наступити од чланства у овој Федерацији редовно ћемо вас обавештавати. Сви заинтересовани детаљније информације о ЕУРОФЕДОП-у могу погледати на њиховом сајту -
www.eurofedop.org

sindikat.telekoma@telekom.yu