SINDIKAT TELEKOMA "SRBIJA"

сре, 26.07.:

ПРЕДЛОГ ЗА ПРОМЕНУ ДНЕВНОГ РАДНОГ ВРЕМЕНА У ЛЕТЊИМ МЕСЕЦИМА

Наш синдикат 27. јуна 2006. године упутио је молбу Дирекцији за мрежу и Дирекцији за људске ресурсе да се омогући промена дневног радног времена у летњим месецима запосленима који обављају послове техничке интервенције у приступној и транспортној мрежи (линијска опрема и ММ кабл).
          С обзиром на то да ови запослени већи део радног времена проводе обављајући своје радне задатке на отвореном, предложено је да радно време у летњим месецима почиње у 7, а завршава се у 15 часова.
          Овим померањем радног времена омогућило би се запосленима да у мањој мери буду изложени негативном утицају високог индекса УВ зрачења. Чињеница је да високе дневне температуре негативно утичу на здравље људи, а самим тим и на смањење радне способности. Сходно томе да ови запослени раде на радним местима са повећаним ризиком од повређивања, настанка професионалних обољења и телесних оштећења сматрамо да је промена дневног радног времена неопходна за безбедно обављање посла.
          Очекујемо да ће ово питање бити решено у најскорије време.

sindikat.telekoma@telekom.yu