сре, 07.12.:

Формирани Одбори за безбедност и здравље на раду

Безбедност и здравље на раду једно је од примарних услова које је неопходно задовољити како би се несметано обављао процес рада. Управо зато ово је и једно од најзначајнијих питања којима се наш синдикат бави.

Како је Законом о безбедности и здрављу на раду и Колективним уговором предвиђено формирање Одбора чији је задатак да прате и унапређују ову област, СТС је покренуо иницијативу за њихово конституисање. Ова иницијатива резултирала је Одлуком генералног директора којом је потврђено формирање Одбора за безбедност и здравље на раду и то на нивоу Извршних дирекција регија, Генералне дирекције и Друштва.

Чланове Одбора чине представници Друштва и представници репрезентативних синдиката, међу којима су и чланови Удружења ТТ монтера.

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yua