чет, 31.05.07.:

ОДРЖАНА КОСТИТУТИВНА СКУПШТИНА УДРУЖЕЊА
ДОБРОВОЉНИХ ДАВАОЦА КРВИ ТЕЛЕКОМА СРБИЈА

АФИРМАЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ

На Коститутивној скупштини Удружења доборовољних даваоца крви Телекома Србија, која је одржана 25. маја у ШЦ ПТТ у Београду, једногласно је усвојен Статут овог удружења, изабран Управни одбор (Небојша Андрејић, председник, Живан Тодоровић и Љуба Љубић, чланови, Предраг Станковић, секретар и Зоран Миливојевић, благајник) као и Надзорни одбор (Радоје Тодосијевић, председник, Небојша Матицки и Радивојица Спасић, чланови).

Циљеви Удружења доборовољних даваоца крви Телекома Србија су:

• да окупља добровољне даваоце крви (запослене и пензионере) Телекома Србије,

• да својима активностима подстиче добровољно давање крви и крвне плазме,

• да ради на омасовљавању чланства Удружења кроз организовање подручних секција,

• да изграђује и негује лик добровољног даваоца крви као носиоца хуманистичке идеје и хуманих односа међу људима

Поред основне делатности, Удружење ће посебну пажњу посветити:

• социјалном и здравственом стању чланова,

• вођењу евиденције о добровољним даваоцима крви,

• нормативној регулацији бенефиција за добровољне даваоце, како у актима Предузећа, тако и у актима других организација,

• додели признања истакнутим члановима Удружења,

• активној сарадњи са Црвеним крстом и другим организацијама хуматнитарног деловања,

• организовању едукација, излета, другарских вечери и др..

Извршни одбор Удржења бираће се накнадно, након формирања подружница у извршним јединицама Предузећа а Небојша Андрејић, новоизабрани председник Управног одбора УДДКТС, позива све заинтертесоване добровољне даваоце крви у извршним јединицама Предузећа и синдикатима да активно учествују у придобијању што већег чластва овог удружења и формирању подружница. Иначе, поред Статута, Скупштина Удружења једногласно је усвојила Кодекс добровољног даваоца крви.

Контакт телефони:

Небојша Андрејић, председник, 064/6541820/