РЕГИЈА "ЦЕНТАР"

21.06.07.:

Састанак са руководством Телуса
на регији Центар

На иницијативу Синдиката Телекома „Србија“ у среду, 20.06.2007. године одржан је састанак са Сретеном Симеуновићем, руководиоцем регије „Центар“ Привредног друштва „Телус.“ Представници СТС-а - Братислав Антанасковић, потпредседник, Рале Анђелковић, председник Скупштине и Славољуб Тодоровић, председник СО „Телус“ указали су на проблеме са којима се сусрећу запослени у Телусу.

Један од највећих је угрожавање личне слободе када је у питању синдикално опредељење. Запосленима који желе да приступе новооформљеној Синдикалној организацији нашег синдиката неретко се упућују упозорења да, уколико то и учине, ризикују да изгубе статус или да буду премештени на друго радно место. Од г-дина Симеуновића тражено је да се хитно стане на пут онима који крше законом загарантовано право на синдикално удруживање и слободно опредељење.

Такође, упућена је и примедба на лоше радне услове запослених на пословима физичко-техничког обезбеђења и затражено је да се овај проблем што хитније реши.

Братислав Антанасковић,
потпредседник Синдиката Телекома„Србија“