АКЦИЈА ЗА АКЦИЈЕ

у Београду
15.11.2007. год.

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ

У организацији Конфедерације слободних синдиката, данас је у Београду одржан састанак синдиката јавних предузећа, којој су присуствовали представници репрезентативних синдиката из ЕПС, НИС, Телекома Србија, ПТТ Србије, ЈАТ, и других синдиката и удружења из јавног сектора.

Једногласно су донете следеће одлуке:

• У четвртак, 22 новембра, у времену од 12 до 13 сати, синдикати ће организовати једносатни штрајк упозорења у својим компанијама, као упозорење Влади Републике Србије да се предлози Министра економије и привредног развоја у вези са Стратегијом приватизације великих државних компанија и изменама постојећег Закона о приватизацији не разматрају у Влади, док се не спроведе шира јавна расправа о њима и не узму у обзир захтеви синдиката и грађана, исказани у предлогу Закона о корпоративизацији ЈП, приватизацији ЈП и приватизационом регистру.

• У наредних седам дана организовати регионалне штрајкачке одборе у Београду, Новом Саду, Нишу, Крагујевцу и Пожаревцу, који ће спроводити одлуке одбора за припрему штрајкачких и других активности синдиката по свим већим градовима у Србији.

Конфедерација слободних синдиката

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu