уто, 23.11.07.:

Одржан штрајк упозорења

Једночасовни штрајк упозорења поводом новопредложеног нацрта закона о бесплатној подели акција јавних предузећа одржан је јуче у јавним предузећима Телеком, ПТТ, НИС, ЈАТ, Београдски водовод и канализација.

У свим градовима Србије запослени у Телекому и ПТТ-у, без обзира на синдикалну припадност одазвали су се штрајку поштујући минимум процеса рада, како је предвиђено законом.

Овај догађај привукао је велику медијску пажњу, па су представници репререзентативних синдиката добили прилику да се обрате јавности и објасне зашто је предложени концепт поделе бесплатних акција неповољан и по грађане и по запослене у јавним предузећима.

У понедељак 26. новембра и петак 30. новембра штрајк упозорења организоваће и остале чланице КСС–а у НИС-у, Електровојводини, Електрошумадији.

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu