АКЦИЈА ЗА АКЦИЈЕ

у Београду
26.11.2007. год.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

После званичног састанка, који је данас одржан са Министром економије и привредног развоја, преговарачки тим Конфедерације слободних синдиката је констатовао да су постигнути одговарајући позитивни помаци у преговорима, и отворена могућност за остваривање захтева синдиката.

Преговарачки тим је преузео обавезу да репрезентативни синдикати великих државних компанија изврше анализу нове понуде Министарства, до које је у преговорима дошло, и да се о њој изјасне у наредних неколико дана.

Такође је договорено да се представници Конфедерације укључе у рад Социјално-економског савета на првој седници на којој се буде разматрало ово питање.

Штрајкачке активности синдиката се настављају по већ најављеном сценарију у компанијама које нису до сада у њима учествовале.

Конфедерација слободних синдиката

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu