13.12.07..:

Протест сада - да није мало касно?

Закаснела реакција синдиката Независност

На седници Социјалноекономског савета председник централе синдиката УГС Независност није имао ниједну примедбу на предложени Закон о подели бесплатних акција и тиме је прећутно подржао овај предлог ресорног министарства. Исто је учинио и председник Већа самосталних синдиката.

Синдикат Телекома „Србија“ и Конфедерација слободних синдиката од самог оснивања залажу се за праведну поделу бесплатних акција запосленима и до сада су понудили више решења по овом питању. Иницирали смо социјални дијалог са представницима Владе РС и једини инсистирали на остваривању интереса запослених и бивших запослених у јавним предузећима по питању поделе акција без накнаде и нажалост, остали усамљени.

Позивањем на протест запослених од стране синдиката Независност сматрамо популистичким и неодговорним потезом и свакако закаснелом реакцијом из разлога што поменути синдикат до сада није дао никакав предлог решења питања подeле бесплатних акција.

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu