13.02.08.:

Одржана седница Извршног одбора

На седници Извршног одбора одржаној јуче, 12. фебруара синдикални повереници СТС-а разматрали су актуелне теме од значаја за запослене у Телекому, као и план активности у наредном периоду.

Најзначајније у овом тренутку је усвајање ревизије Буџета за 2008. годину, а у складу са договором који су представници нашег синдиката постигли са Министарством финансија где се предвиђа повећање зарада од 11 одсто у фебрару месецу, 4 одсто у септембру и 1,5 бруто зарада из добити обрачуната на децембарском нивоу, као и реализација Ационог плана за добровољно пензијско осигурања, расписивање Конкурса за добровољно напуштање Предузећа.

Акција за акције се наставља. У вези са тим основали смо Удружење запослених и раније запослених у „Телекому Србија“а.д., ЈП ПТТ саобраћаја „Србија“ и свих грађана власника акција „Телеком Србија“. Представници синдиката и КСС-а биће укључени у доношење подзаконских аката као и свих осталих радних тела која су предвиђена Законом о подели бесплатних акција.

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu