22.10.08.:

ПОБОЉШАНИ УСЛОВИ ЗА ДОБРОВОЉНИ ОДЛАЗАК ИЗ ПРЕДУЗЕЋА
-укинуто умањење од 15%-

Седница Управног одбора Предузећа одржана је у уторак 21.10.2008. године. На дневном реду седнице, између осталог, било је усвајање Одлуке о ребалансу Буџета за 2008. годину и Одлуке о измени Пословне политике за стимулисање добровољног одласка из Предузећа.

Усвојене су измене Пословне политике за стимулисање добровољног одласка из Предузећа у погледу циљних категорија и укидања умањења право на једнократну исплату за 15%.

Према измењеној Пословној политици запослени, који раде на радним местима и у организационим целинама у којима постоји потреба за смањењем постојећег броја извршилаца, без обзира да ли испуњавају критеријуме прописане Пословном политиком могу поднети пријаву за добровољни одлазак из предузећа по Конкурсу за 2008. годину. Области рада, радна места и организационе целине у којима постоји потреба за смањењем постојећег броја извршилаца дефинише одлуком генерални директор. Услов за реализацију ових пријава је да запослени поднесу пријаву до 20.12.2008, а радни однос ће им престати са 31.12.2008. године и неће им бити умањено право на једнократну исплату за 15%.

Најбитнија измена је да запосленима који су до сада поднели или ће поднети пријаву по Конкурсу за 2008. годину неће бити умањено право на једнократну исплату за 15%, а запосленима којима је до доношења ове одлуке престао радни однос по Конкурсу за 2008. годину и којима је умањен износ једнократне накнаде за 15%, исплатиће се разлика до пуног износа.

Информативна служба СТС

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu