РЕГИЈА "БЕОГРАД"

19.11.08.:

Седница Одбора Регије Београд

Председници СО-а и чланови Председништва СТС-а са регије Београд 19. новембра одржали су састанак у просторијама СТС-а у Радивоја Кораћа 4.Седници су присуствовали Председник СТС-а Мирослав Јоксимовић, потпреседник СТС-а Иванко Мандић, Председник Надзорног одбора СТС-а Александар Павловић и ген. сек. СТС-а Зоран Вићентић. Теме о којима се расправљало биле су:

• Активности између две седнице

• Примена нове организације компаније

• Буџет за 2009. годину

• Удружење акционара

• Набавка новогодишњег материјала

Исцрпним извештајима Председника, подпреседника и ген. секратара СТС-а о активностима око преговора за Буџет 2009-те године, новонастале ситуације око примене нове организације са акцентом да су у фази потписивања акти о микроорганизацији и систематизацији, а након тога и потписивања анекса уговора запослених.

KСС (www.konfederacijass.org.rs) је упутила Председнику Владе Мирку Цветковићу захтев за пријем 18.11.2008. године с обзиром да на захтев од 03.11.2008. није одговорено ни усмено ни писмено, представници запослених у јавном и државном сектору, 17 потписника захтева тражиће да се са истима састане 20.11.2008. у 10.00 часова. Ако их не приме у Влади одржаће конференцију за штампу испред Владе.

Послато је и писмо Председнику Републике Борису Тадићу са молбом да заштити права јавног сектора.

Активности са терена везано за учлањивање у Удружење акционара изнели су сви присутни.

У вези набавке рекламног новогодишњег материјала предложено је да се следећег четвртка одлучи о избору из понуда које су достављене .

http://www.sindikat-telekoma.co.yu  e-mail: sindikat.telekoma@telekom.yu