23.04.10.:

ОДРЖАНЕ ВАНРЕДНЕ СЕДНИЦЕ НАЈВИШИХ ОРГАНА РЕПРЕЗЕНТАТИВНИХ СИНДИКАТА У „ТЕЛЕКОМ СРБИЈА“А.Д.

На ванредним седницама Извршног одбора Синдиката Телекома „Србија“ и Управног одбора Јединственог Синдиката Телеком Србије, одржаним дана 23.04.2010. године у вези насталог проблема око исплате учешћа у добити запосленима за 2010. годину, донете су следеће

ОДЛУКЕ

1. СТС и ЈСТС су формирали Штрајкачке одборе и утврдили активности заједничког штрајкачког одбора са даном започињања штрајка.
    Уколико се до 30.04.2010. не исплати учешће у добити запосленима за 2009. годину, према утврђеном и одобреном Буџету за 2010. годину, у уторак 04.05.2010.године започеће се штрајк у „Телеком Србија“а.д., у Београду, у ул. Таковска бр.2 у 12,00 часова.

2. Репрезентативни синдикати до тада неће прихватати никакве преговоре по овом питању, који би евентуално умањивали договорени износ или пролонгирали договорени рок исплате.

3. Репрезентативни синдикати сматрају да оваквим понашањем представници државе намерно урушавају углед Компаније и тиме стварају простор за јефтинију приватизацију „ својим фаворитима“.
    СТС и ЈСТС овом приликом истичу да су против већинске приватизације „Телеком Србија“а.д. и да ће свим средствима бранити интересе Компаније и запослених, јер резервну фирму немамо.

4. Од генералног директора тражимо да испоштује договорено и до 30.04.2010. године изврши исплату учешћа у добити запосленима у договореном износу. Уколико није у могућности да испоштује договорено, тражимо да одмах поднесе неопозиву оставку.

5. Репрезентативни синдикати са свим својим савезницима и истомишљеницима настављају борбу против свих оних који би да уруше или распродају оно што нису створили, а већ се свађају око тога како да потроше паре од продаје „Телеком Србија“ а.д.. Њима су важне паре, а запослене нико не помиње.

Поручујемо свима њима да тако неће моћи!!!

ИНФО СЛУЖБЕ СТС и ЈСТС