10.05.10.:

ОДРЖАН САСТАНАК СА ЗАМЕНИКОМ ГЕНЕРАЛНОГ ДИРЕКТОРА И ДИРЕКТОРОМ ДИРЕКЦИЈЕ ЗА ЕКОНОМСКЕ ОДНОСЕ
Г-ДИН GEORGIOS CHRISTODOULOPOULOS

Заменик генералног директора и директор Дирекције за економске послове г-дин Georgios Christodoulopoulos одржао је састанак са представницима Синдиката Телекома „Србије“ дана 07.05.2010. године, на коме је разговарано и усаглашавани су ставови у вези следећих тема:

• учешће зарада у добити и укупном приходу Друштва;

• израда новог система зарада;

• најављена продаја дела „Телеком Србија“ а.д.;

• израда Социјалног програма;

• ребаланс Буџета за 2010. годину;

• спровођење политике за решавање стамбених потреба запослених;

• додатно пензијско осигурање;

• спровођење рекреације и рехабилитације;

• спровођење јавних набавки и друго.

Г-дин Georgios Christodoulopoulos је истакао да ће сва средстава предвиђена Буџетом за 2010. годину, која се тичу запослених, бити реализована у складу са наменом.

Усаглашени су ставови везано за израду новог система зарада којим ће се зараде везати за укупан приход Друштва, тако да је директор Дирекције за економске послове сагласан да се што пре почне са радом на изради новог система зарада, како би исти почео да се примењује од почетка 2011. године и да се у том циљу формира заједничка комисија представника пословодства и репрезентативних синдиката са задатком да изради нови систем зарада.

Политика за решавање стамбених потреба запослених наставиће да се спроводи у оквиру намењених средстава, у складу са могућностима пословних банака са којима је потписан уговор.

На састанку је договорено да ће се успоставити стална координација између репрезентативних синдиката и представника Друштва у Радној групи за праћење и координацију активности везаних за продају дела акција у својини Републике Србије „Телеком Србија“ а.д. и Комисији за јавну набавку услуга менаџментског консалтинга, везано за праћење активности у вези продаје дела државног власништва у „Телеком Србија“ а.д.

ИНФО СЛУЖБА СТС